Barion Pixel

Jó(L)enni – Zöldséggel olcsóbban

Ha elindulunk az életmódváltás útján, gyakran találjuk szembe magunkat kisebb-nagyobb göröngyökkel, ütközőkkel, amik könnyen gátat szabhatnak a tartós siker elérésében.

Dietetikusként gyakran tapasztalom az egyéni tanácsadások során, de a JÓ(L)ENNI étrendekkel kapcsolatban is sokszor érkezik a kérdés: AZ EGÉSZSÉGES ÉTKEZÉS DRÁGA?

Nos, azt gondolom, hogy érdemes lehet ilyenkor összeadni, hogy a korábbi, megszokott élelmiszereinkre, kényelmi, élevezeti cikkjeinkre mennyit áldoztunk, és ehhez képest mennyibe kerül egészséges ételekkel feltölteni a hűtőt, garantálom, hogy mindenki meg fog lepődni az eredményen.

Jó, az is tény, hogy tudatosnak kell lennünk a tervezéskor, a bevásárlólista összeállításakor, de ez nem csupán a pénztárcánk, hanem a fenttarthatóság miatt is fontos kérdés. Februárban joggal gondolhatjuk, hogy nagyobb kihívás fenntartható módon gondolkodni a zöldség-gyümölcsvásárláskor, de mutatok nektek néhány remek példát, amivel finom, színes, de barátibb árú finomságokkal örvendeztethetitek meg magatokat, vagy akár az egész családot!

Céklarizottó

A céklát sokáig én is csupán savanyúságként fogyasztottam, nem is a földes íztől való félsz, inkább az „összerózsaszínezett” felsők miatt, de rájöttem, hogy le kell küzdenem ezt a félelmemet, mert egy sütőben megsütött céklával annyi jót lehet csinálni. Egy ilyen példa a rizottó, ami gyakorlatilag bármilyen gabonából készülhet, a képen épp hajdinával. Ha markáns ízű sajtot reszelsz hozzá, akkor hidd el, kevesebb is elég lesz, nem kell, hogy beborítsa az egész tányért.

Sütőtöksaláta

Őszi-téli klasszikus, amit nagyon szeretek valamilyen meglepő párosítással feldobni, utoljára a nyáron lefagyasztott áfonya került mellé.

Vöröslencsekrémleves

Ha egy igazi jolly jokerre vágysz, magas növényi fehérjetartalommal, és még az időfaktor is számít, akkor mindenképpen tarts otthon vöröslencsét. Őt ugyanis nem szükséges beáztatni, elég, ha alaposan átmosod, és gyakorlatilag 8-10 perc alatt meg is fő, negyed óra alatt már-már pürés állaga lesz. Keletiesebb fűszerezéssel, sűrített – vagy még jobb, ha nyáron befőzött- paradicsommal felengedve ebédre, de vacsorára is tökéletes választás.

Látjátok? Semmi paprika-paradicsom, kígyóuborka , mégis milyen színes tányérok készülhetnek. De tudod, én a kompromisszumok híve vagyok: ne aggódj, ha azokat is kedveled, a lényeg, hogy változtass, indulj el egy jobb irányba, és lehetőleg ne dobj ki semmilyen zöldséget, vagy gyümölcsöt: ha már megvetted, fogyaszd is el!

Ha szívesen olvasol konkrét recepteket is a témában, akkor nézd meg a receptek menüpontot, ha viszont a gyakorlatban is kipróbálnád a JÓ(L)ENNI – Fogyjunk Közösen! étrendjeit, akkor azt a webshopban fogod megtalálni.

Rólam

Abonyi Orsi vagyok, dietetikus, okleveles táplálkozástudományi szakember, a JÓ(L)ENNI – Fogyjunk közösen! csoportok anyukája. Tarts velem az egészséges életmód felé vezető úton!

Kedvenc cikkeim

Ne maradj le

Tanácsadás és étrendek már egészségpénztári számlára is!

Weboldalunkon cookie-kat használunk, melyek célja, hogy teljesebb szolgáltatást nyújtsunk látogatóink részére. Bővebb információt az Adatkezelési Tájékoztatóban találsz.